Spausdinti
Dalintis

child-in-family-facing-parental-kidnapping-prevention-actRekomenduojami tėvų veiksmai dingus, negrįžus iš mokyklos ar išėjus iš namų vaikui:
1.Nedelsiant kreiptis į teritorinį policijos komisariatą arba arčiausiai vaiko gyvenamosios vietos esančią policijos įstaigą, arba paskambinti Bendruoju pagalbos numeriu 112. 
2. Vykstant į policijos komisariatą su savimi reikėtų turėti vaiko nuotrauką (geriausia neseniai darytą, kad atitiktų dabartinį vaiko amžių), asmens dokumentus. Tiksliai nurodyti jo ypatingus požymius(randus, apgamus ir pan.), apibūdinti, kuo vilkėjo, kokius su savimi turėjo daiktus, prisiminti paskutinių pokalbių temas, nurodyti draugų kontaktus. 
3. Informavus apie vaiko dingimą policijos pareigūnus, tėvai turėtų ir patys imtis priemonių galinčių padėti nustatyti jo buvimo vietą: susiskambinti su draugais, pedagogais, sužinoti, kada, kur, su kuo išėjo po pamokų, ar buvo mokykloje, koks buvo jo elgesys. 
4.Tėvai turi domėtis, su kuo draugauja jų vaikai, turėti jų kontaktinius telefonus. Išleisdami vaiką į gimtadienį ar pas draugus sužinokite, kur jis vyks, užsirašykite draugų ir jų tėvų kontaktinius telefonus, o vaikui vėluojant sugrįžti sutartu laiku paskambinkite ir išsiaiškinkite, kas nutiko. 
5.Atminkite, kad dingę, pabėgę iš namų nepilnamečiai yra labai dideliame pavojuje. Jais gali pasinaudoti įvairių rizikos grupių asmenys, jie gali tapti smurto aukomis. Todėl kuo greičiau tėvai kreipsis į policijos įstaigą, tuo bus geriau. 
6. Žinokite, kad vaikai retai sugalvoja pabėgti iš namų nei iš šio, nei iš to, gali būti susipyko su jumis ar sugalvojo protestuoti. Bėgimas iš namų tai rimtas ženklas, kad vaikas turi psichologinių problemų, o gal atsirado netinkamų draugų kompanija.

7. Taip pat galite paskelbti informaciją apie dingusį vaiką mūsų svetainėje, bei imtis visų įmanomų priemonių padėsiančių informuoti visuomenę apie dingimą. Daugiau paskleistos informacijos , didesnis atgarsis ir geresnis rezultatas.

Kad nenutiktų tokių situacijų, nereikėtų pajusti skaudžių išgyvenimų girdėkite, matykite, bendraukite su savo vaikais. 

Prisijungti per:

| + -