Straipsniai

Paskelbta: 2012 spalio 31 Peržiūros: 14153
Spausdinti
Dalintis

green-driving-assistant-3Padaugėjus greičio viršijimo atvejų ir dėl šios priežasties įvykstančių eismo nelaimių, policijos departamentas primena, kaip važiuoti saugiai.

Vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Jis turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas. Be to, vairuotojas, atsižvelgdamas į greitį, privalo laikytis tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma, taip pat palikti tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Prieš kiekvieną kelionę vairuotojas iš anksto turi pasirūpinti savo vairuojamos transporto priemonės technine būkle.

Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, labai svarbu, kad nepriekaištingai veiktų transporto priemonės šviesos (artimųjų ir tolimųjų šviesų žibintai, posūkių rodikliai, priekiniai (galiniai) rūko žibintai, gabaritiniai, stovėjimo šviesos žibintai, avarinė signalizacija, stabdymo signalo žibintai, atbulinės eigos žibintai), stiklų ir šoninių veidrodėlių apšildymo, paties automobilio šildymo sistema.

Nepamirškite, kad motorinėje transporto priemonėje, taip pat traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys, taip pat ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

Vairuotojas ir keleivis (-iai), važiuodami automobiliu, turi būti užsisegę saugos diržus.

Taip pat, bet koks, net ir mažiausias alkoholio kiekis paveikia gebėjimą vairuoti saugiai. Vairuojant neblaiviam sulėtėjusi reakcija pailgina stabdymo kelią, sunkiau įvertinamas greitis ir atstumas, taip pat sumažėja matymo laukas.

Pėsčiasis, eidamas neapšviestu kelkraščiu (važiuojamosios dalies kraštu) tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegęs kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Prisiminkite, geriausias patarėjas kelyje – atidumas, drausmingumas ir atsargumas.

Policija linki visiems gero kelio ir saugių kelionių kiekvieną dieną bet kuriuo paros metu.

Prisijungti per:

| + -